GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Teservisdelar 13568197
*
nr 1356 8197
Teservisdelar
9 delar, Gefle, "Gyllen"
Utrop:
400 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 oktober 2020
kl 19:33:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/10 20:00:33
1
100 kr
23/10 20:30:07
2
Vinnande bud
26/10 13:18:26
3
200 kr
26/10 13:18:26
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle svensk keramik svenska keramiker tekopp tekoppar teservisdelar
-
3153 Teservisdelar
11 delar, 1800-tal, bland annat guldkant
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:53
*
Teservisdelar
Läs om budbetjänten
nr 1356 8197
Teservisdelar
9 delar, Gefle, "Gyllen"
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 oktober 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/10 20:00:33 | 1 | 100 kr |
23/10 20:30:07 | 2 | Vinnande bud |
26/10 13:18:26 | 3 | 200 kr |
26/10 13:18:26 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle svensk keramik svenska keramiker tekopp tekoppar teservisdelar
-
3153 Teservisdelar
11 delar, 1800-tal, bland annat guldkant
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:53